TÜRK DIŞ POLİTİKASI Karar Alma Süreci Aktörler Listesi
TÜBİTAK /SOBAG 1001 Projesi / Proje No. 112K172
Türkiye'de Dış Politika Krizlerinde Karar Verme ve Kriz Yönetimi Süreç Analizi

logotdp

ÜYE GİRİŞ

Sitemize Hoş Geldiniz

Yine Bekleriz, Dileriz Yararlı Olmuştur...

S5 Register

  • Üyelik
Çarşamba, 17 Nisan 2013 18:51

Milli Güvenlik Kurulu Toplantı Dönemleri

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

MİLLİ GÜVENLİK KURULU
  DÖNEM NUMARASI NUMARASI GÖREV SÜRESİ   MGK GENEL SEKRETERİ
  BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ ADI SOYADI
1933-1949  Dönemi "Yüksek Müdafaa Meclisi Umumi Katipliği" 1 9 Nisan 1938 28 Ağustos 1939 Tevfik ERDÖNMEZ
2 28 Ağustos 1939 13 Haziran 1940 Galip TÜRKER
3 13 Haziran 1940 21 Nisan 1941 M.Rasim AKTAĞUN
4 1 Nisan 1942 9 Ağustos 1942 Hüseyin Avni ÜLER
5 18 Mart 1943 1 Mayıs 1945 Mümtaz AKTAY
6 3 Mayıs 1945 14 Temmuz 1945 M.Rıfat MATARACI
7 28 Şubat 1946 10 Nisan 1946 Muzaffer ERGÜDER
8 10 Nisan 1946 14 Temmuz 1948 Fuat ERDEM
9 27 Eylül 1948 1 Temmuz 1949 Kurtcebe NOYAN
1949-1962 Dönemi "Milli Savunma Yüksek Kurulu ve Genel Sekreterliği" 10 11 Temmuz 1949 28 Nisan 1950 Yümnü ÜRESİN
11 25 Mayıs 1950 6 Haziran 1950 Kurtcebe NOYAN
12 13 Haziran 1950 6 Eylül 1951 Mahmut BERKÖZ
13 4 Ekim 1951 5 Kasım 1952 İzzet AKSALUR
14 5 Kasım 1952 29 Eylül 1955 Nazmi ATAÇ
15 24 Ocak 1956 29 Ağustos 1956 Enver AKA
16 4 Eylül 1956 31 Temmuz 1959 Selahattin SELIŞIK
17 10 Eylül 1959 4 Ağustos 1960 Vedat GARAN
18 16 Eylül 1960 28 Kasım 1960 Celal ERİKAN
19 29 Kasım 1960 12 Şubat 1961 Mahmut DEMİRCİOĞLU
20 13 Şubat 1961 24 Eylül 1961 Tarık DEMİROĞLU
21 25 Eylül 1961 18 Ekim 1961 Nüzhet AKINCILAR
1962'den sonra ise "Milli Güvenlik Kurulu ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği" olarak isimlendirildiğini görüyoruz. 22 23 Kasım 1961 14 Ağustos 1962 M. Şevket OZAN
23 14 Ağustos 1962 11 Temmuz 1966 Refet ÜLGENALP
24 18 Temmuz 1966 30 Ağustos 1969 Kemalaetin GÖKAKIN
25 30 Ağustos 1969 30 Ağustos 1970 Haydar OLCAYNOYAN
26 28 Ağustos 1970 28 Ağustos 1972 Emin ALPKAYA
27 28 Ağustos 1972 30 Ağustos 1975 Nahit ÖZGÜR
28 24 Ağustos 1975 1 Ocak 1976 N. Kemal ERSUN
29 5 Ocak 1976 30 Ağustos 1977 Nurettin ERSİN
30 5 Eylül 1977 24 Ağustos 1978 Tahsin ŞAHİNKAYA
31 25 Ağustos 1978 8 Ağustos 1980 Arif AKDOĞANLAR
32 18 Ağustos 1980 8 Ekim 1980 Halil SÖZER
33 8 Ekim 1980 30 Ağustos 1981 Talat ÇETİNELİ
34 24 Ağustos 1981 30 Ağustos 1985 Halit Nusret TOROSLU 
35 19 Ağustos 1985 20 Ağustos 1986 Orhan KARABULUT
36 21 Ağustos 1986 30 Ağustos 1987 Hüsnü ÇELENKLER
37 26 Ağustos 1987 22 Ağustos 1988 İrfan TINAZ
38 22 Ağustos 1988 30 Ağustos 1990 Sabri YİRMİBEŞOĞLU
39 21 Ağustos 1990 30 Ağustos 1992 Nezihi ÇAKAR
40 21 Ağustos 1992 9 Ağustos 1993 Ahmet ÇÖREKÇİ
41 22 Ağustos 1993 17 Ağustos 1995 Doğan BAYAZIT
42 17 Ağustos 1995 27 Ağustos 1997 İlhan KILIÇ
43 27 Ağustos 1997 24 Ağustos 1999 Ergin CELASİN
44 27 Ağustos 1999 26 Ağustos 2001 Cumhur ASPARUK
45 26 Ağustos 2001 26 Ağustos 2003 Tuncer KILINÇ
46 26 Ağustos 2003 16 Ağustos 2004 Şükrü SARIIŞIK
47 1 Ekim 2004 16 Temmuz 2007 M. Yiğit ALPOGAN
48 1 Kasım 2007 25 Ocak 2010 Tahsin BURCUOĞLU
49 1 Nisan 2010 26 Nisan 2012 Serdar KILIÇ
50 27 Nisan 2012   Muammer TÜRKER
51      
52      

 

Okunma 2800 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 13 Aralık 2017 18:28
Bu kategoriden diğerleri: Dışişleri Müsteşarları Listesi »

Yorum Ekle

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

CoalaWeb Traffic

Today1838
Yesterday2162
This week6255
This month27723
Total644868

Who Is Online

6
Online

18-10-17

TFPC Hızlı İletişim

S5 Box

ÜYE GİRİŞ

Sitemize Hoş Geldiniz

Yine Bekleriz, Dileriz Yararlı Olmuştur...

S5 Register